Automatyka, Sterowanie, Powiadomienie

SzlabanNowoczesne serwery telekomunikacyjne często wyposażone są w moduły przekaźników i sensorów które umożliwiają sterowanie zewnętrznymi urządzeniami. Np. bramami, szlabanami czy oświetleniem.

Sensory wbudowane w serwer telekomunikacyjny mogą zasygnalizować stan drzwi, wzrost temperatury w serwerowni lub nie zgaszone światło.

Zintegrowane bramki GSM mogą wysłać powiadomienie sms o nagłej zmianie temperatury, awarii systemu lub naruszeniu strefy.

Moduł przekaźników i sensorów zainstalowany w serwerze daje nam większe możliwości i funkcjonalność. Mając do dyspozycji profesjonale i nowoczesne rozwiązanie jakim jest serwer telekomunikacyjny z aparatami systemowymi i bramką GSM, możemy zintegrować kilka systemów i sprawić by ich codzienna obsługa była bardziej komfortowa. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych rozwiązań które wdrożyliśmy.

Przykłady rozwiązań

Dzięki jednolitej platformie sprzętowej (domofon, serwer telekomunikacyjny, aparat systemowy, bramka gsm, oprogramowanie) mogliśmy usyskać rozwiązania które nie są możliwe przy kilku oddzielnych systemach, różnych producentów.

  • Połączenia z domofonu odbierane na dowolnym telefonie wewnętrznym lub komórkowym
  • Sterowanie podczas rozmowy telefonicznej furtką, bramą lub szlabanem
  • Sygnalizacja na przycisku aparatu stanu otwarcia bramy wraz z jej sterowaniem. Wszystko z jednego aparatu, jednym przyciskiem.
  • Weryfikacja użytkownika na podstawie numeru CLIP, możliwość sterowania urządzeniami z telefonu komórkowego
  • Powiadomienia sms/e-mail o naruszeniu sensora (np wysokiej temperaturze w serwerowni)