Sieci komputerowe

Szafa teleinformatyczna w naszym wykonaniu
Głównym przeznaczeniem sieci komputerowej – ideą dla której została stworzona i wciąż jest ulepszana i rozwijana – to ułatwienie komunikacji pomiędzy ludźmi, będącymi faktycznymi użytkownikami sieci.

Nasze instalacje charakteryzują się znakomitymi parametrami technicznymi, trwałością oraz jakością i estetyką wykonania. Dzięki wymienionym cechom możemy gwarantować bezpieczeństwo danych naszych Klientów. Wyjątkowe cechy zapewniają wyjątkową elastyczność i łatwość stosowania oraz niski koszt eksploatacji.

Zapewniamy kompleksową obsługę, od dystrybucji, projektowania aż po certyfikację zbudowanej sieci.

 

hasłMożemy dostaczyć ci każdy składnik sieci


Hosty

czyli komputery sieciowe, dzięki którym użytkownicy mają dostęp do sieci


Serwery

stale włączone komputery o dużej mocy obliczeniowej, wyposażone w pojemną i wydajną pamięć operacyjną i pamięć masową, serwery NAS i macierze dyskowe.


Medium transmisyjne

nośnik informacji, realizujący funkcję kanału komunikacyjnego. Są to kable: miedziane i światłowodowe i/lub fale radiowe.

Okablowanie strukturalne ma z założenia zapewnić dostęp z każdego punktu abonenckiego do sieci komputerowej, usług telefonicznych, systemów sygnalizacji, systemów telewizji i wideo. Okablowanie strukturalne jest niezbędnym elementem systemu IT - służy do przenoszenia sygnałów transmisji danych pomiędzy komputerami, serwerami oraz innymi urządzeniami sieciowymi, oraz głosu, w postaci sygnałów analogowych lub telefonii cyfrowej ISDN.

 

Logo MolexSzczególnie warto zwrócić uwagę na produkty MOLEX, pozwalające na utrzymanie takich samych standardów technicznych zarówno dla małych sieci firmowych jak i okablowań dużych biurowców. Dla instalatorów produkty te cechują się przemyślanymi rozwiązaniami technologicznymi, Użytkownikom dają niezawodność, wytrzymałość i estetykę. Szeroka gama produktów MOLEX umożliwia tworzenie spójnych i wydajnych systemów, nie tylko na dziś ale też dowolnej rekonfiguracji w przyszłości. Wysoka jakość jest dostępna nie tylko za drogie rozwiązania, oferujące 25 lat gwarancji po certyfikacji, lecz również dla tzw. "dolnej półki", ale nie należy jej w przypadku MOLEX porównywać do szeroko oferowanych wyrobów z Dalekiego Wschodu. Niemozliwe, wydawałoby się połączenie jakości i niskiej ceny, urealnia się dla komponentów MOLEX, warto więc zawsze przed podjęciem decyzji rozważyć czy oprzeć działanie swojej firmy na Producencie globalnym ale będącym w Polsce od lat, dbającym o swój wizerunek na rynku, czy też wybrać import kontenerowy czasami zresztą prowadzony przez przypadkowe podmioty, nastawione tylko na szybki zysk.


Sprzęt sieciowy

koncentratory, przełączniki, routery, karty sieciowe, modemy, punkty dostępu

Specjalizujemy się w budowie sieci VPN i VoVPN które mogą łączyć oddziały firmy bez względu na lokalizację. Dzięki zaawansowanym funkcjom oferowanego sprzętu możemy zapewnić właściwą jakość dla połączeń VoIP jak i pozostałych danych wymagających priorytetyzacji.

Do realizacji naszych projektów używamy sprzętu znanych i cenionych na Polskim i zagranicznym rynku marek takich jak:

Zyxel netgear DrayTek Logo D-LinkLogo DELL


Oprogramowanie

programy komputerowe zainstalowane na hostach, serwerach i innych urządzeniach sieciowych.

 

Pomiary sieci komputerowych

Pomiary sieci komputerowychWykonujemy kontrolne pomiary sieci komputerowej, dla okablowania strukturalnego kat. 5e i kat. 6, skanerem FLUKE DTX-1800. Wykonanie takich pomiarów umożliwia wykrycie błędów i uszkodzeń w fizycznej strukturze okablowania.

Pomiary sieci komputerowych