Sieci WiFi

Rozwiązania WiFi BlowerW dzisiejszych czasach bezprzewodowa sieć komputerowa WiFi jest tak powszechna jak posiadanie pralki czy lodówki. Zdarzają się nawet sytuacje w których urządzenia AGD nie są w stanie funkcjonować bez podłączenia do sieci WiFi. Współczesne urządzenia AGD mogą same zamawiać w sklepie internetowym produkty, a z tabletu czy smartfona możemy sterować całym domem lub firmą.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak jakość sieci WiFi  jest ważna dla funkcjonowania Inteligentnego Domu czy Budynku. Od bezpiecznej i stabilnej sieci WiFi często zalezy nasze bezpieczeństwo. Stabilna i wydajna sieć WiFi to również komfort pracy i wizerunek firmy.Profesjonalne rozwiązania WiFi

 

Firma Blower oferuje profesjonalne rozwiązania WiFi dla Inteligentnych Domów, Przedsiębiorstw, Hoteli i Instytucji. Nasze projekty wybierane są najczęściej do budowy rozwiązań mobilnych w sektorze SB/SMB głównie ze względu na stabilną i innowacyjną strukturę, dużą funkcjonalność i skalowalność.

Posiadamy doświadczenie w budowie rozległych, zarządzanych sieci WiFi które zapewniają urządzeniom mobilnym firmy nieprzerwany dostęp do sieci bezprzewodowej. Dzięki technologii Multi-SSID i VLAN-Tagging możemy zbudować bezpieczną, wydzieloną sieć wysokiego priorytetu na potrzeby firmy oraz sieć niższego priorytetu tylko dla gości, na tych samych urządzeniach bezprzewodowych. Tego typu rozwiązania są o wiele bardziej ekonomiczne i elastyczne w dalszej rozbudowie.

SUCCESS STORY

Nasze projekty często realizujemy z udziałem znanych i cenionych na rynku dostawców rozwiązań sieciowych. Przykład wdrożonych rozwiązań znajdziecie Państwo w naszym portfolio (ZyXEL success story...ZyXELL-Pacyga

Przykłady naszych wdrożeń

Budowa bezprzewodowej infrastruktury sieciowej dla potrzeb telefoni VoIP w Hotelu

W obiekcie hotelowym złożonym z kilku oddalonych od siebie budynków brakowało w pokojach telefonów oraz odpowiedniej instalacji kablowej do połączenia budynków w jedną sieć telefoniczną. Nasze zadanie polegało na zainstalowaniu serwera telekomunikacyjnego VoIP oraz systemu DECT-IP obsługującego telefony w pokojach. Największym wyzwaniem przed jakim stanęliśmy było zbudowanie stabilnych mostów radiowych gwarantujących nienaganną jakość połączeń VoIP. Łącznie zainstalowaliśmy w obiekcie 6 mostów radiowych o wysokiej stabilności i niezawodności. Bazy DECT zainstalowane w poszególnych budynkach logują się do serwera VoIP za pomocą mostów radiowych i zapewniają łączność telefoniczną z każdym pokojem w każdym budynku. Zdjęcia z instalacji w zamieszczonej poniżej galerii.

Most radiowy łączący sieć LAN Urzędu Gminy i placówki UG znajdującej się w odległym budynku

W Urzędzie Gminy zaistniała potrzeba uruchomienia placówki w oddalonej o kilkaset metrów Szkole Podstawowej. Do funkcjonowania tej placówki konieczne okazało się połączenie z siecią komputerową Urzędu dla 10 komputerów oraz łączność telefoniczna. Wykonaliśmy odpowiednie okablowanie do anten zewnętrznych w obu obiektach. Po uruchomieniu mostu radiowego i centrali telefonicznej VoIP uzyskaliśmy oczekiwane przez Urząd Gminy połączenia sieci komputerowej i telefonicznej.

Wydzielona sieć WiFi dla rozmów wideo

Do dwuch wideotelefonów które użytkownik chciał podłączyć do serwera VoIP doprowadzono niewłaściwe okablowanie przez co nie można było uruchomić wyżej wymienionych terminali VoIP. Ponieważ Videotelefony posiadały wbudowane karty WiFi zastosowaliśmy wsoko wydajne Access Pointy z priorytetyzacją połączeń dzięki czemu udało się podłączyć wideotelefony do serwera VoIP bez utraty jakości połączenia.